جدیدترین روش های درمان زانو درد در مردانزانو

جدیدترین روش های درمان زانو درد در مردان

درمان قطعی زانو درد در مردان

ممکن است به زانوان خود توجه نکنید ، اما فعالیت های جسمی و سایر فشارها باعث آسیب به این اعضای مهم بدن می شوند. در این مقاله بخوانید که علت زانو درد در مردان چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد.

زانوهای شما مفاصل بسیار آسیب پذیری هستند که باید تحت فشارهای شدید ناشی از انجام کارهای روزمره دوام بیاورند. هر وقت چیزی را بلند میکنید یا روی زانو می نشینید ، به زانوهای خود فشار می آورید. هنگام آهسته دویدن یا شرکت در کلاس ایروبیک ، زانوهای شما قطعا تحت فشار قرار می گیرند، حتی اگر بقیه قسمتهای بدن از این ورزش بهره مند شوند.

سالانه حدود 1.3 میلیون نفر با ترومای حاد زانو به بخش های اورژانس ایالات متحده مراجعه می کنند. بیشتر درد زانو ناشی از آرتروز است. یکی دیگر از دلایل عمده ناراحتی زانو ، سندرم پاتلوفمورال است که به آن "زانوی دونده" نیز گفته می شود که از کشیدگی تاندونی ناشی می شود که کشکک زانو را به قسمت زیرین پا متصل می کند. برای مردان بالای 50 سال ، علت درد ممکن است ناشی از پارگی مینیسک باشد ، غضروف هایی که از زانو پشتیبانی می کنند.

زانو در معرض آسیب های طولانی مدت آسیب پذیرتر است زیرا تقریبا تا پایان 20 سالگی در مردان به طور کامل شکل نمی گیرد. بدین ترتیب زانو اغلب قبل از اینکه کاملاً بالغ شود ، تحت فشارهای کمی قرار می گیرد که آن را در معرض آسیب های آتی و زانو درد در آینده قرار می دهد.

حتما مطالعه کنید : آشنایی کامل با نکروز آواسکولار (AVN) یا نکروز استخوان

درد در زانو: شناخت علت و دلایل آن

آلن گوستافسون 53 ساله ، اولین بار در پاییز 2008 در حالی که مشغول آهسته دویدن بود ، متوجه درد در زانوی سمت راست خود شد. گوستافسون می گوید: " یک درد بسیار شدید بود." " باید می ایستادم." با نگاه به گذشته ، او فکر می کند که در حال وزنه زدن بر روی دستگاه کشش پا دچار آسیب شده است.

مردان به دلایل زیادی ممکن است زانو درد را تجربه کنند ، از جمله:

 • آرتریت. از بین تمام مفاصل ما ، زانو بیشتر از همه تحت تأثیر آرتروز قرار می گیرد ، یک روند تخریبی که در آن غضروف محافظ مفصل از بین می رود. این امر باعث درد مزمن در زانو ، به ویژه در حین حرکت می شود.
 • سندرم پاتلوفمورال. آسیب های شدید و استفاده بیش از حد ، اغلب منجر به این وضعیت می شود. ممکن است فرد احساس درد مبهم و دردناکی در زیر یا اطراف جلوی کشکک زانو باشد. این درد می تواند به دلیل ترکیبی از کشیدگی تاندون کشکک ، پارگی غضروف و یا تغییر محل و تراز نامناسب کشکک زانو باشد.
 • غضروف پاره. ضربه به زانو یا فشار بیش از حد باعث پارگی مینیسک می شود. این حالت اغلب با پیچ خوردگی اتفاق می افتد. مردی که دچار پارگی مینیسک شده باشد ، در زانوی آسیب دیده، درد شدیدی احساس می کند و ممکن است با گذشت زمان زانوی او قفل شود.
 • کشیدگی یا پیچ خوردگی رباط های زانو یا عضلات. این امر معمولاً در اثر ضربه به زانو یا پیچ خوردگی شدید زانو ایجاد می شود. مردی که دچار پیچ خوردگی یا کشیدگی می شود ، درد ، تورم و مشکل در راه رفتن را تجربه می کند.
 • تاندونیت استفاده بیش از حد از زانو در حین فعالیت هایی مانند دویدن ، پریدن ، دوچرخه سواری یا ورزش های گروهی می تواند باعث تاندونیت یا التهاب تاندون ها ، بافت متصل کننده عضله به استخوان شود. این موضوع باعث درد قابل توجهی در جلوی زانو می شود ، خصوصاً هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از پله یا کوه.

زانو درد: رسیدن به تشخیص

پزشکان چندین روش برای تشخیص مشکلات زانو دارند:

 • تست های تصویربرداری مانند اشعه ایکس ، ام آر آی و سی تی اسکن ، به پزشکان اجازه می دهند تا داخل زانو را مشاهده کنند.
 • آرتروسکوپی از یک لوله کوچک با یک دوربین کوچک یا آرتروسکوپ استفاده می کند که به داخل زانو وارد می شود. فناوری دوربین اجازه می دهد تصاویر از داخل زانو بر روی صفحه نمایش داده شوند ، و پزشکان را قادر می سازد ارزیابی کاملی از مفصل انجام دهند.
 • اسکن رادیونوکلئید استخوان شامل تزریق مقدار کمی ماده رادیواکتیو به بیمار است و به پزشکان اجازه می دهد تا جریان خون به استخوان و سایر قسمت های زانو و همچنین فعالیت سلولی استخوان را ارزیابی کنند.

حتما مطالعه کنید: از کجا بفهمیم پا پرانتزی هستیم

زانو درد: گزینه های درمان

خوشبختانه بسته به علت مشکل، تعدادی از روش های درمانی برای درد زانو وجود دارد ، از جمله:

 • استراحت دادن زانو و گذاشتن یخ بر روی آن به مدت 15 تا 20 دقیقه هر سه تا چهار ساعت در طی چند روز اول پس از درد یا آسیب.
 • استفاده از عصا برای برداشتن فشار از زانو در حالی که بهبود می یابد.
 • استفاده از زانوبند برای حمایت از رباط ها و سایر قسمت هایی که ممکن است در اثر آسیب ضعیف شده باشند.
 • مصرف داروها برای کاهش تورم و ناراحتی ، از جمله آسپیرین ، استامینوفن (مانند تایلنول) و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن (نوپرین ، موترین ، ادویل و سایر) و ناپروکسن (Aleve).
 • تزریق استروئید به مفصل زانو برای کاهش درد شدید ناشی از بیماری های مزمن مانند آرتریت.
 • تقویت عضلات حمایت کننده از زانو با فیزیوتراپی. درمان باید شامل عضلات چهار سر ران ، همسترینگ و کشش عضلات پشت ساق و فعالیت های هوازی سبک مانند دوچرخه سواری ، شنا ، پیاده روی و اسکی روی زمین می باشد.
 • جراحی در صورت لزوم برای ترمیم غضروف پاره شده یا سایر مشکلات مزمن.

واضح است که ورزش و سایر فعالیت های بدنی برای شما مفید هستند ، اما شما همیشه باید با بدن خود هماهنگ باشید و هنگام بروز درد زانو به آن توجه کنید. اگر آن را نادیده بگیرید ، خطر بدتر شدن آن را تهدید می کنید.

بهترین اقدامی که شما می توانید برای درمان قطعی زانو درد شدید انجام بدید مراجعه به یک پزشک متخصص ارتوپدی می باشد .شما برای گرفتن وقت از دکتر امین جواهری می توانید با شماره 0217162462 ، 09334131004 ، 02129122060 تماس حاصل فرمایید .


منبع محتوا : everydayhealth

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید
  دکتر سید علیرضا امین جواهری
  شماره تماس