بهترین دکتر و جراح تعویض مفصل لگن چه ویژگی هایی دارد؟لگن

بهترین دکتر و جراح تعویض مفصل لگن چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دکتر و جراح تعویض مفصل لگن چه ویژگی هایی دارد ؟

پزشکان و جراحان نیز طبیعتا باید دارای یک سری خصوصیات اکتسابی باشند تا جزء بهترین ها قرارگیرند. پزشکان جراح علاوه بر توانایی و دانش بالا و به روز، هنر دست نیز باید داشته باشند زیرا تیغ جراحی به دست گرفته و اقدام به درمان بیمار می کنند. همچنین باید از صبر و حوصله بالایی نیز برخوردار باشند و از هر گونه عجله در کار خود پرهیز کنند. در ادامه ویژگی های بهترین پزشک و جراح تعویض مفصل لگن را بیان می کنیم که می تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل لگن دراختیار خوانند گان عزیز قرار دهد.

یک دکتر و جراح تعویض مفصل لگن خوب پزشکی است با تجربه برای تشخیص، درمان و پیشگیری و توان بخشی بیماران آسیب دیده در ناحیه استخوانی – عضلانی لگن  که قادر است هر نوع آسیب دیدگی و دردهای مفصل ران و لگن را درمان کند.

جراح تعویض مفصل لگن

ویژگی بهترین جراح تعویض مفصل لگن

1- دارا بودن بورد تخصصی

بهترین جراح تعویض مفصل لگن کسی است که دوره های تکمیلی یا فلوشیپ جراحی لگن را گذرانده باشد و همچنین از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشد تا بتواند انواع جراحی های لگن  را به بهترین شکل و با حداقل عوارض انجام دهد.

جهت انتخاب بهترین جراح و متخصص تعویض مفصل لگن به تابلوهای پزشکان دقت نمایید. کلمات بورد تخصصی و فلوشیپ بسیار مهم هستند و نشان دهنده متخصص بودن پزشک می باشد.

علاوه بر آن اگر در مهر پزشک عبارت دارای بورد تخصصی منظور شده باشد و یا واژه هایی مانند عضو هیات علمی دانشگاه، استادیار و یا دانشیاردانشگاه در مهر وی درج شده باشد نشان دهنده آن است که ایشان بورد تخصصی را کسب کرده اند. عبارت بورد تخصصی در پروانه مطب کلیه پزشکانی که دارای آن هستند نیز درج شده است و عبارت جایگزینی برای آن وجود ندارد.

مفهوم بورد تخصصی

پزشک عمومی بعد از آنکه در آزمون تخصص در رشته مورد نظر خود قبول شد وارد دانشگاه شده و با توجه به رشته و دانشگاه معمولا پس از 3 – 7 سال دوره تخصص خود را تکمیل کرده و هر سال نیز یک آزمون ارتقا می دهد و در پایان دوران تحصیل نیز یک آزمون کلی داده و در صورت قبولی موفق به اخذ گواهینامه تخصصی خود می شود و اجازه طبابت و جراحی در سرتاسر ایران را دارد.

اما آزمون بورد تخصصی سالی یک مرتبه میان متخصصان فارغ التحصیل در دو مرحله کتبی و شفاهی و یک مرحله عملی جراحی انجام می شود و تعداد اندکی موفق به قبولی و اخذ بورد تخصصی می شوند و کسی که از این مرحله سخت عبور کند قطعا توانایی بسیار بالایی دارد و بیماران عزیز می توانند جهت درمان خود با اطمینان خاطر به ایشان تکیه کنند.

بهترین جراح تعویض مفصل لگن

صبور و خوش اخلاق بودن جراح و متخصص تعویض مفصل لگن با بیماران

2- حضور پزشک در کنگره های بین المللی

حضور و سخنرانی در کنگره های مختلف و گذراندن دوره های تخصصی در خارج از کشور از جمله فاکتورهایی هستند که می توان از طریق آن ها میزان تخصص و علم یک پزشک و جراح را سنجید و با اطمینان خاطر بیشتری درمان بیماری های لگنی را به او سپرد.

همچنین هر چه کنگره قوی تر باشد و در یک کشور پیشرفته علمی برگزار گردد اعتبار جراح ارائه کننده مقاله بیشتر خواهد بود و این به معنی به روز بودن اطلاعات آن پزشک جراح می باشد.

3- صبور و منظم بودن پزشک جراح

علاوه بر همه این ویژگی ها، اخلاق خوب، اعتماد به نفس و وجدان کاری یک پزشک به اندازه توان علمی و تخصص وی اهمیت دارد. زیرا بیماران وقتی با پزشک خود احساس راحتی کنند و حس همدردی او را درک کنند بهتر می توانند راجع به بیماری خود با پزشک صحبت کرده و ناراحتی خود را با او در میان بگذارند.

بنابراین روابط عمومی بالای یک پزشک از تاثیر گذارترین موارد جهت آگاهی از بیماری یک فرد می باشد.همچنین پزشک باید در مورد روش جراحی و عوارض احتمالی پس از آن اطلاعات کافی را در اختیار بیمار قرار دهد و در صورت وجود روش های درمانی غیر جراحی انتخاب را بر عهده بیمار بگذارد.

همچنین یک جراح خوب تعویض مفصل لگن باید قادر باشد با جراتی که از دانش خود می گیرد شرایط سخت به وجود آمده حین عمل را کنترل کند و توانایی انجام جراحی های طولانی را نیز داشته باشد و از عصبی شدن هنگام جراحی نیز بپرهیزد.

هنگامی که شما به عنوان یک بیمار با یک جراح روبرو می شوید یکسری ویژگی های ظاهری برای شما مشخص می شود. اگر شما با مطبی تمیز و مرتب روبرو شوید و جراحی که صبور است و با آرامش به شما فرصت می دهد ناراحتی خود را بیان کنید، با دقت شما را معاینه می کند و شما را در جریان بیماری تان قرار می دهد و روش های درمانی مختلف را با شما در میان می گذارد مطمئن باشید در اتاق عمل نیز همین قدر منظم و صبور و آرام است.

همچنین بهره مندی از قدرت تصمیم گیری و تشخیص سریع و صحیح نیز از ویژگی های مهم یک جراح تعویض مفصل لگن می باشد.

زیرا اگر تشخیص به درستی صورت نگیرد قطعا روش درمان نیز صحیح نخواهد بود و به دنبال آن مشکلات بیشتری برای بیمار به وجود خواهد آمد و روشن است که تشخیص درست تنها از طریق معاینه جامع بیمار به دست می آید. برخی از پزشکان برای تشخیص بیماری تنها آن بخش از بدن بیمار را که درد می کند معاینه می کنند. در صورتی که یک جراح خوب باید بداند که شانه درد بیمار ممکن است به دلیل التهاب دیافراگم بیمار باشد و یا زانو درد بیمار ناشی از مشکلات مفصل هیپ باشد.

جراح تعویض مفصل لگن

مهربان و هم دل بودن جراح و متخصص تعویض مفصل لگن با بیمار

4- پرهیز از تعداد بالای جراحی های روزانه

شلوغی مطب یک پزشک و تعداد جراحی های روزانه او دلیل بر بهتر بودن آن جراح نیست. بلکه برعکس تعداد بالای عمل های روزانه از کیفیت کار پزشک می کاهد و میزان عوارض پس ازعمل را افزایش می دهد. انجام دو عمل در یک روز کیفیت عمل سوم را پایین می آورد و برخی مواقع پزشک به دلیل خستگی ناچار است دستیار بگیرد که کیفیت کار جراح اصلی را ندارد.

پس منطقی است که جراح یک الی دو عمل با کیفیت در روز انجام دهد تا اینکه چهار جراحی انجام دهد که قطعا نتیجه دلخواه نیز حاصل نخواهد شد و پس از آن نیز باید به مطب رفته و بیماران زیادی را نیز ویزیت کند. بنابراین با در نظر داشتن این مورد می توان به نتایج مطلوبی از معاینات و جراحی ها دست پیدا کرد که باعث رضایت بیمار و خود پزشک نیز می باشد.

همانطور که می دانیم جراحی آخرین گزینه درمانی بیماری می باشد و به همین دلیل یک جراح خوب کسی است که به خاطر منفعت خود بیمار را به جراحی مجبور نکند و تنها در صورت ضرورت اقدام به جراحی کند و سلامتی بیمار خود را در اولویت قرار دهد و با ارائه بهترین درمان های جراحی یا غیر جراحی به رفع مشکلات حرکتی ناشی از فرسودگی یا شکستگی مفاصل بپردازد.

5- پذیرفتن بیمارانی که درمان موفقی از سوی پزشکان دیگر نداشته اند

یک جراح خوب و موفق در تمام زمینه ها و همین طور در جراحی تعویض مفصل لگن کسی است که توانایی درمان جراحی های ناموفق بیماران را داشته باشد و درک کند بیماری که به هر دلیلی درمان نشده است با کلی امید و آرزو به او مراجعه کرده و باید وقت بیشتری را برای او صرف کند و دردش را درک کند و با استفاده از دانش و تجربه خود مشکل بیمار را شناسایی کرده و بدون ترس برای بار چندم برای جراحی پیشقدم شود و به نحو احسن اقدام به درمان بیمار کند.

ویژگی بهترین جراح تعویض مفصل لگن

توانا بودن جراح و متخصص تعویض مفصل لگن در انجام جراحی های سخت

6- ایمان به خداوند

اگر جراح هر قدر هم معروف و کار بلد دچار غرور شده وتصور کند که فقط اوست که توانایی انجام این کار سخت را دارد، همین غرور و توهم او را به سراشیبی سقوط سوق می دهد. پزشک جراح باید در همه لحظات حضور خداوند را باور داشته باشد و بداند که اوست که اختیار تمام امور را در دست دارد و جسم و جان او را کنترل می کند و هرگاه به این باور برسد با قلبی سرشاراز آرامش و اطمینان به اتاق عمل رفته و اقدام به درمان بیمار خود می کند.

7- پرهیز از تبلیغات بیش از حد

در حقیقت بهترین تبلیغ برای یک جراح تعویض مفصل لگن بیمارانی هستند که توسط او درمان شده و به نتیجه دلخواه خود رسیده اند نه تبلیغ در رسانه و مجلات  و اینستاگرام. زیرا یک جراح واقعی فرصت کافی برای انجام این گونه تبلیغات را ندارد. البته گزارش جراحی های حساس و منحصر به فرد در رسانه ها ایرادی ندارد اما اعلام تعداد عمل های روزانه و این قبیل موارد که جنبه تبلیغاتی دارند کار پسندیده ای نمی باشد.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر سید علیرضا امین جواهری
    شماره تماس