• 02129123462
  • آدرس: تهران، میدان اقدسیه، خیابان اراج، خیابان 22 بهمن، روبروی بیمارستان نیکان، پلی کلینیک فوق تخصصی نیکان، طبقه 4
تجهیزات مورد نیاز پس از عمل تعویض مفصل لگن

تجهیزات مورد نیاز پس از عمل تعویض مفصل لگن

مدت مطالعه: دقیقه
انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

بعد از عمل تعویض مفصل لگن بیمار به تجهیزاتی برای درمان نیاز دارد، با کمک این تجهیزات بیمار میتواند بدون فشار به لگن جراحی شده تا حدودی کار های خودش را انجام دهد و روند درمان را طی کند.

حتما مطالعه کنید : آشنایی کامل با عمل تعویض مفصل لگن

ممکن است برای اطمینان از بهبودی ایمن پس از جراحی، نیاز به استفاده از تجهیزات خاصی داشته باشید. این مطلب تجهیزاتی را به شما معرفی می کند و درباره آنها توضیحاتی ارائه می دهد.

پس از جراحی باید از واکر جلو چرخ دار، عصای زیربغل یا عصا (وسیله کمکی راه رفتن) و به احتمال زیاد از صندلی توالت بلند استفاده کنید. تجهیزات دیگر بر اساس نیاز شما اختیاری است.

واکر جلو چرخ دار و عصای زیر بغل

بیمه معمولا فقط خرید واکر، یک جفت عصای زیر بغل یا عصای معمولی را پوشش می دهد. اما شما به احتمال زیاد نیاز به خرید یا کرایه کردن تجهیزات دیگری نیز خواهید داشت.

واکر چرخ جلو یا عصای زیر بغل به شما کمک می کند در حین راه رفتن احساس ثبات بیشتری داشته باشید.

بلند کننده صندلی توالت نشستن و بلند شدن از روی توالت را برای شما آسان تر می کند.

صندلی توالت بلند

فریم یا چارچوب ایمنی توالت، نشستن و بلند شدن از روی توالت را برای شما آسان تر می کند.

فریم ایمنی توالت

نصب میله های دستگیره در اطراف توالت، وان یا دوش، ایمنی شما را در حین جابجایی افزایش می دهد.

میله های دستگیره

صندلی وان به شما امکان می دهد هنگام دوش گرفتن یا حمام کردن بنشینید.

حتما مطالعه کنید : زندگی بعد از تعویض مفصل لگن

صندلی وان

نیمکت انتقال وان می تواند به شما کمک کند تا در داخل وان نشسته یا از آن خارج شوید. همچنین می توانید هنگام دوش گرفتن یا حمام کردن روی آن بنشینید.

نیمکت انتقال وان

سر دوش دستی به شما این امکان را می دهد که در حالت نشسته پاشش آب را کنترل کنید.

سر دوش دستی

در مواقعی که نمی توانید خم شوید می توانید از یک اسفنج دسته بلند برای شستن پاها و برای شستن پشت خود استفاده کنید تا از خم شدن جلوگیری کنید.

اسفنج دسته بلند

دستگیره بلند یا ریچربه شما کمک می کند تا چیزها را از سطوح بالاتر و پایین تر بلند کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا لباس های قسمت های پایینی بدن خود را بپوشید.

حتما مطالعه کنید : نحوه خوابیدن بعد از تعویض مفصل لگن

دستگیره بلند

جوراب پوش به شما کمک می کند جوراب را بدون خم شدن بپوشید.

جوراب پوش

می توان از انبر به جای دستگیره بلند استفاده کرد. یا بعد از استفاده از سرویس بهداشتی می توانید از آن در مراقبت های بهداشتی خود کمک بگیرید.

انبر

بند های کشی به شما اجازه می دهد در حالی که بند کفش های شما بسته است به راحتی پایتان را داخل کفش کرده و از آن خارج کنید. پاشنه کش دسته بلند به شما کمک می کند تا پای خود را به داخل کفشی که بندهایش از قبل بسته شده یا کفش های راحتی هدایت کنید.
بندهای کشی و پاشنه کش بلند


منبع محتوا : allinahealth
این مقاله را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

پای ضربدری

پای ضربدری

پای ضربدری حالتی است که وقتی فرد زانوهایش را کنار هم قرار می‌دهد، بین مچ پاهایش فاصله وجود دارد. این بیماری در کودکان 3 تا 6 ساله رایج است و معمولاً با رشد بهتر می شود. اما گاهی اوقات کودکان بزرگتر یا بزرگسالان نیز می توانند بین ناهنجاری را داشته باشند.

پای پرانتزی

پای پرانتزی

پای پرانتزی به حالتی گفته می‌شود که در آن پاهای فرد خمیده (به بیرون) به نظر می رسد، حتی زمانی که مچ پاها کنار هم جفت هستند. این ناهنچاری در نوزادان طبیعی است. اما بعد از 3 سالگی و یا بزرگسالی باید توسط متخصص ارتوپدی ارزیابی شود.

آب آوردن زانو - علت، علائم و نحوه تشخیص و درمان

آب آوردن زانو - علت، علائم و نحوه تشخیص و درمان

آب آوردن زانو یا افیوژن و یا ورم زانو مشکل جدی و آزار دهنده ای است که در آن مایع مفصلی اطراف زانو بیشتر از مقدار طبیعی ترشح می شود در این صورت بیمار به علائم و دردهای غیر قابل تحمل دچار می شود.

آرتروز (استئوآرتریت)

آرتروز (استئوآرتریت)

آرتروز یا استئوآرتریت که از آن با عنوان‌های بیماری دژنراتیو مفاصل یا "ساییدگی" نیز نام می‌برند، اغلب در دست ها، ران و زانوها بروز می کند.در این بیماری غضروف داخل مفصل شروع به تخریب کرده و استخوان زیرین شروع به تغییر می کند.

آرتروز زانو

آرتروز زانو

آرتروز زانو زمانی اتفاق می افتد که غضروف مفصل زانوی شما تخریب می‌شود. استخوان‌های مفصل زانو به هم ساییده می‌شوند که باعث می‌شود زانوها آسیب دیده و سفت یا متورم شوند.

آرتروز لگن

آرتروز لگن

آرتروز مفصل لگن یا ران باعث درد و سفتی می شود و می‌تواند انجام فعالیت های روزمره را سخت کند. از آنجا که آرتروز در طول زمان بدتر می شود، بهتر است درمان را هر چه زودتر شروع کنید، تا شانس بیشتری برای کاهش تأثیر آن بر زندگی خود داشته باشید.

آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) در  جوانان

آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) در جوانان

روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید در جوانان اشکال مختلفی دارد که برخی از آن فقط مفصل های بزرگ همچون زانو یا لگن و برخی دیگر مفصل های کوچک را درگیر می‌کند.

آسیب های شایع زانو- علائم و نحوه درمان

آسیب های شایع زانو- علائم و نحوه درمان

آسیب های شایع مفصل زانو غالباً به دنبال اعمال فشار زیاد به این مفصل ایجاد می شوند. فعالیت های بیش از حد زانو، غفلت کردن در انجام تمرینات ورزشی، اضافه وزن و بالا رفتن سن از جمله عواملی هستند که مفصل زانو را در معرض آسیب دیدگی و تخریب قرار می دهند.

بهترین جراح متخصص ارتوپد در تهران

بهترین جراح متخصص ارتوپد در تهران

اگر به دنبال بهترین جراح ارتوپد در تهران می گردید لازم است تمامی پارامترهای مهم در انتخاب درست را مد نظر قرار دهید تا در جهت اعمال جراحی و درمان بیماری‌های مفصلی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

ترمیم غضروف زانو

ترمیم غضروف زانو

عمل‌های جراحی غضروف زانو برای ترمیم، بازسازی و جایگزینی غضروف آسیب‌دیده استفاده می‌شوند. آنها معمولاً برای افرادی مناسب هستند که به جای آسیب‌های گسترده غضروفی مانند آرتروز متوسط تا شدید زانو، آسیب های غضروفی خاصی دارند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

×
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما هستند.

درخواست ویزیت حضوری و آنلاین