هزینه تعویض مفصل زانو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ محاسبه قیمت پروتز زانو + هزینه جراحیزانو

هزینه تعویض مفصل زانو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ محاسبه قیمت پروتز زانو + هزینه جراحی

اگر قصد تعویض مفصل زانو دارید، مسلما یکی از مهم‌ترین سؤال‌هایتان درباره هزینه و قیمت تعویض مفصل زانو است. این هزینه بر اساس نرخ روز پروتز زانو و هزینه‌های بیمارستان تعیین می‌شود. به‌خاطر نوسان قیمت دلار، تعیین نرخ دقیق، پیش از موعد عمل جراحی، دشوار است. اما در این مقاله وب‌سایت دکتر امین جواهری، چگونگی تخمین هزینه تعویض مفصل زانو را با شما در میان می‌گذاریم.

 

چگونه هزینه تعویض مفصل زانو محاسبه می‌شود؟

عوامل مختلفی روی برآورد هزینه دقیق ایمپلنت زانو تأثیر می‌گذارند. پزشک متخصص با بررسی این عوامل بعد از معاینه و آزمایش‌های لازم، و پیش از موعد عمل جراحی، هزینه را تعیین می‌کند.

این عوامل که بخشی از آن‌ها به‌خاطر ماهیت عمل‌های جراحی و بعضی هم ناشی از شرایط اقتصادی کشور ما هستند، باعث می‌شوند قیمت ایمپلنت زانو برای همه یکسان نباشد‌.

هزینه پرداختی برای جراحی تعویض مفصل زانو به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:

  • قیمت پروتز زانو: قیمت مفصل مصنوعی، بر اساس برند، جنس و مواد تشکیل‌دهنده آن فرق دارد. با توجه به نوسان قیمت دلار، و وارداتی بودن این محصولات، قیمت پروتز زانو را باید در همان دوره مدنظرتان برای جراحی پرس‌وجو کنید.
  • هزینه بیمارستان: این بخش از قیمت تعویض مفصل زانو هم بر اساس اینکه در چه بیمارستانی، خصوصی یا دولتی، جراحی انجام شود، تفاوت دارد. مسلما هزینه تعویض مفصل زانو در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان‌های دولتی است.

با محاسبه مجموع قیمت پروتز زانو و هزینه‌های بیمارستان، هزینه تعویض مفصل زانو تعیین می‌شود. در نهایت شرکت بیمه‌گر هم نقش تعیین‌کننده‌ای در هزینه پرداختی دارد.

نکته قابل‌توجه اینکه پرداختی کسانی که قصد جراحی هر دو زانو را دارند، کمتر است. چون یک بیهوشی و بستری انجام شده، و جمع هزینه بیمارستان کاهش می‌یابد.

 

سهم بیمه در هزینه تعویض مفصل زانو چقدر است؟

بیمه‌های تکمیلی به‌طور معمول با بیمارستان‌های بسیار خوبی قرارداد دارند. حتی بعضی شرکت‌های بیمه‌کننده، تهیه پروتز زانو را هم برعهده می‌گیرند تا دغدغه بیمار کمتر شود.

هزینه تعویض مفصل زانو با بیمه تکمیلی به‌طور معمول برگردانده می‌شود. اما باید فاکتور پروتز زانو، تأییدیه جراح ارتوپد و بیمارستان خصوصی یا دولتی محل عمل را داشته باشید.

بیمه خدمات درمانی برای پذیرش بیماران در هر بیمارستانی سقف تعهد مالی تعیین کرده است. بنابراین گاهی اوقات بیمارستان‌ها به‌خاطر اتمام سقف مذکور، بيماران تحت‌پوشش اين بيمه را نمی‌پذیرند. برای محاسبه قیمت تعویض مفصل زانو سری به سامانه سازمان بیمه سلامت ایران بزنید.

بیمه نیروهای مسلح به‌طور معمول برای ایثارگران پوشش خوبی دارد. برای سایر افراد تحت‌پوشش هم ۷۰ تا ۸۰درصد از هزینه تعویض مفصل زانو را می‌پردازد. برای اطلاعات بیشتر نگاهی به سامانه سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بیندازید.

برای تخمین میزان سهم هزینه تعویض مفصل زانو با بیمه آتیه سازان حافظ هم می‌توانید به وب‌سایت رسمی بیمه آتیه‌سازان حافظ یا شعبه این بیمه در شهر محل زندگی‌تان مراجعه کنید.

پوشش هزینه‌های پرداختی برای جراحی تعویض مفصل زانو تأمین اجتماعی را هم می‌توانید با مراجعه به شعبه‌های تأمین اجتماعی یا وب‌سایت رسمی سازمان تأمین اجتماعی پرس‌وجو کنید.

 

جمع‌بندی

متأسفانه به‌خاطر نوسان قیمت دلار در کشور ما، تعیین هزینه تعویض مفصل زانو به‌طور دقیق، پیش از موعد عمل جراحی، دشوار است. چون پروتزهای زانو وارداتی هستند، و با کم‌وزیاد شدن نرخ دلار، قیمت این پروتزها و به‌تبع آن، قیمت تعویض مفصل زانو هم تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد.

اگر قصد جراحی ایمپلنت زانو دارید، توصیه می‌کنیم با شماره تلفن 02129123462 تماس گرفته، و از دکتر علیرضا امین جواهری، جراح ارتوپد و فوق‌تخصص زانو و لگن از دانشگاه زوريخ سوئيس، وقت معاینه بگیرید. بعد از معاینه و تعیین نوع عمل و جنس پروتز، برآورد دقیقی از هزینه را با شما در میان می‌گذاریم. مسلما تصمیم‌گیرنده نهایی شما هستید.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر سید علیرضا امین جواهری
    شماره تماس