تقویت عضلات چهار سر ران به منظور حفظ تعادل در هنگام راه رفتن، حرکت کردن، دیدون و جلوگیری از بروز برخی دردهای زانو بسیار ضروری است شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم با انواع تمرینات ورزشی مخصوص تقویت عضلات چهار ران آشنا شوید.

حرکات اصلاحی پای پرانتزی یکی از موثرترین روش های برای درمان این مشکل است که در این مقاله سعی داریم به معرفی این حرکات بپردازیم.

فیزیوتراپی زانو یکی از روش های کنترل و درمان انواع درد ها و آسیب های زانو است که به کمک آن می توان درد اندام و مفصل را کاهش داد. فیزیوتراپی به روش های مختلفی انجام میشود که در این مقاله سعی داریم تا اقداماتی که در فیزیوتراپی برای درمان زانو درد انجام می شود؛ بپردازیم.

ورزش زانو درد یکی از موثر ترین روش هایی است که در درمان انواع زانو درد بسیار تاثیرگذار است. از آنجایی که مفصل زانو بیش از هر مفصلی تحت فشار و آسیب قرار دارد؛ از این رو تقویت عضلات زانو بسیار اهمیت دارد که این کار را می توان با انجام تمرینات ورزشی انجام داد. از این رو در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع ورزش های مناسب زانو آشنا کنیم.

ورزش برای ورم زانو یکی از موثرترین روش های درمان ورم زانو است که این فعالیت با تقویت عضلات زانو و افزایش انعطاف پذیری زانو، آب آوردگی زانو کاهش میدهد.

ورزش برای درمان دررفتگی کشکک زانو یکی از بهترین روش های درمان بدون جراحی است که در اغلب موارد نتایج قابل قبولی را برای بیمار به همراه دارد و با تاثیری که در تقویت مفصل زانو دارد در بلند مدت باعث تسکین درد بیمار می شود.

با اینکه اغلب بیماران مبتلا به آرتروز زانو به دلیل دردهایی که دارند تمایلی به ورزش کردن و پیاد روی ندارند اما بهتر است بدانید آرتروز زانو و پیاده روی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و در بیشتر مواقع پیاده روی و داشتن فعالیت باعث تسکن درد بیمار می شود.

ورزش مناسب برای ساییدگی زانو با تاثیری که در تقویت عضلات زانو و پایدار کردن آن دارد؛ باعث کم شدن درد بیمار می شود.

درمان آرتروز لگن با ورزش یکی از موثرترین روش ها هم در کم کردن درد و تقویت عضلات ران و لگن است ورزش نه تنها باعث بدتر شدن علائم بیماری نمی شود بلکه از شروع ناتوانی را به تعویق می اندازند.

آرتروز زانو یکی از بیماری های تخریبی مفصل زانو به شمار می رود و افراد زیادی در سنین مختلف و بر اثر عوامل گوناگون به آن دچار می شوند.در این مقاله شما عزیزان را با روش های درمان آرتروز زانو با ورزش اشنامی کنیم.

درد لگن ممکن است بر اثر ساییدگی مفصل لگن و یا در اثر ضربه به وجود آمده باشد که هر کدام علائم مختلفی دارند و به طور قطع روش های درمانی مختلفی نیز برای هر یک به کار می رود. دراین مقاله ورزش هایی را جهت بهبود درد لگن ارائه می دهیم.

دوره نقاهت پس از جراحی تعویض مفصل زانو از اهمیت بسیاری برخوردار است و نرمش ها و ورزش هایی که پس از جراحی تعویض مفصل زانو باید رعایت شوند تاثیر بسیاری در روند بهبودی بیمار دارند.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس