به جهت اینکه جراحی تعویض مفصل زانو به یک جراحی رایج و پرکاربرد در درمان انواع مشکلات زانو تبدیل شده است از این رو در این مقاله سعی داریم به بررسی رایج ترین سوالات در مورد جراحی تعویض مفصل زانو بپردازیم.

بهترین دکتر زانو درد پزشکی است که بتواند با تشخیص درست علت درد، بهترین روش درمانی را برای بیماری خود برگزیند. متخصص ارتوپد و فوق تخصص زانو از بهترین پزشکانی هستند که در زمینه درمان بیماری ها و اختلالات زانو تخصص دارند.

عمل جراحی تعویض مفصل زانو حدودا بین یک الی دو ساعت طول می کشد اما همین زمان بستگی به نوع عمل و شرایط جسمانی بیمار دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

آرتروپلاستی یا تعویض مفصل از شایع ترین جراحی های ارتوپدی است که جراح ارتوپد بوسیله آن قادر است به بازسازی مفصل آسیب دیده بپردازد.

عفونت بعد از عمل تعویض مفصل زانو از شایع ترین و در عین حال خطرناکترین عوارض جراحی است که با تشخیص به موقع و درمان مناسب می توان این عارضه را به طور کامل ریشه کردن است.

مراقبت های بعد از عمل آرتروسکوپی زانو به منظور تسکین درد، بهبودی سریعتر و محدود شدن عوارض بعد از جراحی آرتروسکوپی بسیار اهمیت دارد از این رو شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با توصیه ها و مراقبت های مهم بعد از جراحی آرتروسکوپی بیشتر آشنا شوید.

جراحی پروتز زانو یکی از بهترین روش ها برای درمان مشکلات حاد زانو است که هدف از انجام چنین جراحی، تسکین درد و بهبود عملکرد و توانایی زانو است اما پروتز های زانو پس از جایگزینی نیاز به یکسری مراقبت ها دارند تا عمر و داوم آنها افزایش یابد که ما در این مقاله به بررسی مراقبت ها و راهکارهای افزایش عمر پروتز زانو می پردازیم.

جراحی زانو با لیزر یک روش پزشکی است که در آن بجای ایجاد برش های بزرگ در زانو از انرژی نور و گرمای لیزر برای درمان درد و التهاب استفاده می شود. در ادامه مقاله سعی داریم تا با انواع جراحی زانو با لیزر و کاربردهای آن آشنا شویم.

مشکلات زانو یکی از شایع ترین دردهایی است که بسیاری از افراد جامعه درگیر آن هستند؛ در میان تمام روش های درمانی زانو درد و آسیب های زانو، جراحی تعویض مفصل زانو یکی از روش های موثر در درمان آسیب دیدگی است. اما این روش همچون دیگر جراحی ها با مزایا و معایبی برخودار است که برای آشنایی با انواع مزایا و معایب تعویض مفصل زانو با ما همراه باشید.

در دوره نقاهت عمل تعویض مفصل زانو باید از انجام برخی فعالیت ها خودداری کرد و یکسری مراقبت ها ویژه ای را رعایت نمود تا هر چه سریعتر به بهبودی رسید.

جراحی آرتروز زانو شامل جراحی آرتروسکوپی، جراحی استئوتومی و جراحی تعویض مفصل زانو است که جراح ارتوپد بسته به نوع و شدت بیماری آرتروز زانو از هریک از این روش ها برای درمان درد و علائم بیمار استفاده می کند.

توانبخشی مناسب و فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو تاثیر بسیاری در بهبودی بیمار دارد. فیزیوتراپ بعد از جراحی تعویض مفصل زانو به بیمار کمک می کند تا هر چه زودتر فعالیت های خود را از سر بگیرد و به زندگی معمول خود بازگردد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس