آرتریت روماتوئید نوعی بیماری خود ایمنی التهابی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به مفاصل بدن حمله ور می شود. درمان های خانگی، فیزیوتراپی، دارو درمانی و جراحی از مهم ترین روش های درمان آرتریت روماتوئید است که در این مقاله سعی داریم به شرح هر یک از روش ها بپردازیم.

منحصر به فرد بودن فیزیولوژی بدن زنان، یائسگی، چاقی و عوامل ژنتیکی از شایع ترین علت های درد مفاصل در زنان است که باعث می شود زنان بیشتر از مردان به این نوع دردها دچار شوند.

خشکی مفصل لگن حالتی است که در آن بیمار قادر نیست به درستی پاهای خود را به حرکت در بیاورد. درمان خشکی مفصل لگن بستگی به علت بوجود آمدن دارد که همواره برای بهبودی سریعتر باید به پزشک متخصص زانو مراجعه کنید.

درست است که آرتروز با بالا رفتن سن رخ میدهد اما بی تحرکی، سوء تغذیه از عامل های اصلی بروز آرتروز در افراد می باشد. که با رعایت اصول سلامت و تغییر سبک زندگی، هم می توان دردهای ناشی از این بیماری را کاهش داد و هم اینکه از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

بیماری مفصلی شامل مشکلات مربوط به مفاصل و اجزای اطراف آن است که این بیماری بر روی سیستم حرکتی به ویژه استخوان تاثیر می گذارد.

خشکی مفصل معمولا به دنبال آسیب دیدگی و کم شدن مایع مفصلی رخ می دهد که عارضه را می توان با درمان های خانگی و استفاده از دارو های روان کننده تسکین داد.

مفاصل سالم نقش بسیار مهمی در بدن ما ایفا می کنند؛ از این رو محافظت از آنها کار بسیار مهمی است که در سنین نوجوانی و جوانی باید به فکر آن باشیم. در صورتی که شما نیز به دنبال مفاصل سالم و قوی هستید پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید ما در این مقاله تکنیک ها و راههای داشتن مفاصل سالم را برای شما یادآوری کرده ایم.

درد مفاصل از دردناکترین و کلافه کننده ترین دردها محسوب می شود که امروزه بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. برای آگاهی از مهم ترین دلایل و علت درد مفاصل پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید تا با علت دردهای خود بیشتر آشنا شوید.

درمان آرتریت انگشتان دست بستگی به شدت علائم، چگونگی تاثیر آن در زندگی روزمره و اینکه آیا باعث آسیب و تخریب مفصلی شده است یا خیر بستگی دارد که در این مقاله قصد داریم؛ پس از معرفی این بیماری به بررسی بهترین روش های درمان آن بپردازیم.

ورم مفصل هر ساله گیربانگیر تعداد زیادی از افراد می شود که این عارضه بیشتر در اثر التهاب و تخریب مفصل ایجاد می شود و می تواند بر تمامیه اجزای مفصل اثر بگذارد.

روماتیسم مفصلی یک بیماری مزمن التهابی و خود ایمنی است که به علت اختلال در سیسم ایمنی بدن ایجاد می شود.علائم آرتریت رماتوئید بسته به شدت التهاب مفصل متغییر است.

نقرس یک نوع آرتریت است که با دردها و تورم شدیدی در مفصل های بدن همراه است و به دنبال تجمع و رسوب اسید اوریک در مفصل ایجاد میشود.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس