جا به جایی کشکک زانو زمانی رخ می دهد که کاسه زانو به طور کامل از محل اصلی خود در زانو یعنی قسمت انتهایی استخوان ران خارج شود.

صدا دادن غیرطبیعی مفصل زانو، خشکی و سفتی زانو و آرتروز زانو سه نمونه از رایج ترین عوارض بی تحرکی و نشستن های طولانی مدت هستند که د به شدت در کیفیت زندگی ما تاثیر می گذارند.

آیا پزشک متخصص ارتوپد برای کم شدن درد زانو، پیشنهاد کاهش وزن به شما داده است؟ آیا می دانستید حتی یک کیلو اضافه وزن نیز می تواند در افزایش درد زانو نقش داشته باشد. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا ارتباط چاقی و زانو درد بیشتر آشنا شوید و متوجه شوید که چاقی چگونه باعث زانو درد می شود.

بیماری ساییدگی زانو که به آن استئوآرتریت نیز می گویند معمولا به دلیل از بین رفتن غضروف سطحی مفصلی ایجاد می شود. بالا رفتن سن، وارد شدن فشار اضافی به مفصل زانو از مهم ترین دلایل ساییدگی زانو است که در ادامه مقاله به بررسی آن می پردازیم.

علت زانو درد ناگهانی بسته به سن، شرایط جسمانی، عامل بوجود آوردنده آن متفاوت است از این رو ما در این مقاله سعی داریم دلایل درد ناگهانی زانو در سنین و افراد مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

درد ثابت و متغیر در مفصل، سفتی و تورم مفصل، اختلال در به حرکت در آوردن مفصل؛ اینها و چندین علامت دیگر از مهم ترین علائم آرتروز هستند که به کمک آن می توانیم بفهمیم به آرتروز مبتلا هستیم یا نه!

زانوی دوندگان و نرمی کشکک زانو از شایع علت درد جلوی زانو است که این عارضه امکان حرکت درست مفصل را دچار اختلال کرده و بیمار از فعالیت های روزمره باز می دارد.

درد شدید، ورم مفصل، خشک و سفت شدن مفصل زانو و شنیده شدن صداهای غیرطبیعی از مفصل از شایع تریم علائم آرتروز زانو است که این علائم با پیشرفت بیماری آرتروز شدیدتر می شود و بر شدت آن افزوده می شود.

بررسی سابقه پزشکی، معاینه بالینی بیمار و بررسی تصویر رادیوگرافی از رایج ترین روش های تشخیص زانو درد است که توسط فوق تخصص زانو انجام می شود.

زانو درد عصبی به دنبال تحت فشار قرار گرفتن تنها عصب زانو یعنی عصب نئوپال رخ می دهد. شکستگی استخوان نارک نی، انداختن پا بر روی پا و چندین عامل دیگر سبب بروز چنین زانو درد می شود که در ادامه مقاله به طور مفصل به بررسی آن می پردازیم.

آب درمانی زانو بدون شک یکی از بهترین روش های درمانی برای اکثر افرادی است که از مشکلات و بیمار های زانو رنج می برند و بسیاری از پزشکان ارتوپد تاکید زیادی بر استفاده از این روش برای درمان انواع مشکلات مفصل دارند.

امروزه پدیده چاقی به علت ارتباط خاصی که با انواع بیماری ها دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ از این رو در این مقاله سعی داریم؛ ارتباط میان این دو عارضه و نقش چاقی در ابتلا به بیماری آرتروز زانو را مورد بررسی قرار دهیم.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس