رعایت اصول کامل دستورالعمل ها و مراقبت ها بعد از جراحی رباط صلیبی زانو در موفقیت این جراحی تاثیر بسزایی دارد. بسیار از مراقبت ها و کارها هستند که باید بعد از جراحی رباط صلیبی انجام دهید؛ شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با مراقبت های لازم بعد از عمل رباط صلیبی آشنا شوید.

مفصل زانو به دلیل تحمل وزن بدن یکی از آسیب پذیرترین مفاصل بدن است؛ و همین موضوع باعث شده روزانه افراد زیادی در جستجوی بهترین جراح تعویض مفصل زانو باشند. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با ویژگی بهترین جراحان تعویض مفصل زانو آشنا شوید.

جراحی آرتروسکوپی زانو یک روش جراحی ارتوپدی است که از طریق ایجاد برش های بسیار کوچک انجام می شود . در این جراحی دکتر جراح ارتوپد آرتروسکوپ ( یک دوربین کوچک در حد اندازه یک سوزن) را درون مفصل زانوی بیمار وارد می کند تا بدین وسیله به درمان مشکلات زانو بپردازد.

در ارتوپدی استئوتومی یعنی بریدن قسمتی از استخوان و برداشتن آن، تا بتوان استخوان را در حالت مناسب تری قرار داد. این عمل می تواند زاویه و یا چرخش استخوان...

عمل مینیسک زانو به روش آرتروسکوپی زانو انجام می شود؛ عملی که از بیشترین بازخورد و کمترین عوارضی برخوردار است زیرا در آن جراح ارتوپد با ایجاد برش های کوچکی در زانو اقدام به ترمیم پارگی می کند. اما با این وجود هیچ عمل جراحی وجود ندارد که بدون عوارض جانبی باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی عوارض بعد از عمل مینیسک زانو شما را بیشتر با این جراحی آشنا کنیم.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس