درمان روماتیسم لگن با دو روش درمان غیرجراحی و جراحی انجام می گیرد که پزشک متخصص با توجه به شرایط جسمانی و شدت آسیب دیدگی لگن از هر یک از این روش ها استفاده می نماید.

درد ثابت و متغیر در مفصل، سفتی و تورم مفصل، اختلال در به حرکت در آوردن مفصل؛ اینها و چندین علامت دیگر از مهم ترین علائم آرتروز هستند که به کمک آن می توانیم بفهمیم به آرتروز مبتلا هستیم یا نه!

درمان دررفتگی لگن بسته به سن و شرایط جسمانی بیمار متفاوت است و عموما به کمک روش هایی همچون جااندازی، فیزیوتراپی و جراحی درمان می شود. هر چقدر درمان دررفتگی لگن سریعتر آغاز شود با روش ساده تری می توان آن را معالجه کرد.

به جهت آنکه جراحی تعویض مفصل لگن به یک جراحی رایج و پرکاربرد در درمان انواع مشکلات لگن از جمله آرتروز، شکستگی لگن و... تبدیل شده است از این رو در این مقاله سعی داریم به بررسی رایج ترین سوالات در مورد جراحی تعویض مفصل لگن بپردازیم.

شکستگی و آسیب دیدگی لگن یک فوریت پزشکی است؛ درمان شکستگی لگن به شدت و محل دقیق شکستگی بستگی دارد که در اغلب موارد با فیزیوتراپی، ورزش، جراحی و توانبخشی بعد از جراحی به طور کامل درمان می شود.

درد و تورم مفصل لگن، خشکی، محدودیت در حرکت و کاهش کیفیت زندگی از مهم ترین علائم بیماری ساییدگی مفصل لگن است که چنین علائمی تاثیرات مخربی بر زندگی بیمار می گذارد.

به التهاب بورس های که بر روی مفصل ران یا لگن قرار گرفته است؛ بورسیت لگن می گویند. دردهای ناشی از بیماری بورسیت در قسمت های استخوان ران و اطراف مفصل لگن ظاهر می دهد که در این مقاله سعی داریم به طور مختصر به بررسی علائم، علت و راه های درمان این بیماری بپردازیم.

درمان آرتروز لگن بسته به شرایط بیمار، شدت و نوع علائم بیماری متفاوت است از این رو متخصص ارتوپد یا فوق تخصص زانو با بررسی تمام علائم بیمار بهترین روش درمانی را برای بیمار خود برمی گزیند.

به جابه جا شدن هر یک از استخوان های لگن را دررفتگی می گویند؛ درمان این نوع دررفتگی لگن در بزرگسالان به دو روش جراحی و غیرجراحی صورت می گیرد که در ادامه مقاله به طور مفصل به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

درد لگن دردی است که در ناحیه پایینی کمر و باسن احساس می شود و می تواند به نواحی ران و کشاله ران نیز کشیده شود. اصلی ترین علت درد لگن از اختلالات اسکلتی و عضلانی مفصل لگن ناشی می شود که در ادامه مقاله به طور مفصل به بررسی آن می پردازیم.

متخصص ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن از بهترین متخصصین در زمینه تشخیص و درمان مشکلات مربوط به دردهای لگن تخصص دارند.

زمین گیر شدن بیمار، ابتلا به آرتروز و سیاه شدن سر استخوان ران، عفونت مفصل لگن از شایع ترین عوارض شکستگی لگن است که محدودیت ها و مشکلات متعددی را برای بیمار به همراه می آورد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس