آسیب دیدگی غضروف زانو را می توان به کمک انواع روش های جراحی و غیرجراحی ترمیم و بازسازی کرد.

آیا نرمی غضروف زانو درمان قطعی دارد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در هنگام مواجه با این بیماری از جراح ارتوپد خود می پرستند و دائما به دنبال این هستند که هر چه سریعتر از درد و علائم این بیماری مفصلی خلاصی یابند.

کشکک زانو یک استخوان متحرک در جلوی زانو است که باعث حرکت زانو می شود.غضروف میان این استخوان باعث می شود که استخوان ها به سهولت و بدون ناراحتی روی هم حرکت کنند.در صورت آسیب دیدگی این غضروف بیمار مبتلا به نرمی غضروف زانو یا کندرومالاسی کشکک می شود که در ادامه مقاله به علائم و درمان آن می پردازیم.

غضروف زانو بافتی نرم است که میان دو استخوان ران و درشت نی قرار دارد و از برخورد دو استخوان و ساییدگی آن ها جلوگیری می کند.آسیب دیدگی وتخریب غضروف منجر به آرتروز زانو در افراد می شود.

نرمی غضروف زیر استخوان کشکک زانو که به بیماری کندرومالاسی نیز مشهور است رایج ترین عارضه در بین جوانان مخصوصا ورزشکاران می باشد و عوامل و علائم مختلفی دارد که شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

از بین رفتن غضروف زانو از شایع ترین عوارضی است که میان جوانان و به ویژه ورزشکاران اتفاق می افتد.اما با رعایت نکات مراقبتی می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس