به جهت اینکه جراحی تعویض مفصل زانو به یک جراحی رایج و پرکاربرد در درمان انواع مشکلات زانو تبدیل شده است از این رو در این مقاله سعی داریم به بررسی رایج ترین سوالات در مورد جراحی تعویض مفصل زانو بپردازیم.

عفونت استخوان بعد از شکستگی از شایع ترین عوارض شکستگی استخوان است که بیشتر در افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند رخ می دهد. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با شناسایی علائم و مشخصات این عارضه بتوانید به راحتی از این مشکل پیشگیری کنید.

لق شدن مفصل مصنوعی لگن زمانی ایجاد می شود که مفصل تعویض شده لگن به طور کامل از محل اصلی خود یعنی کاسه پلی اتیلنی خارج شود. در این صورت بیمار به دردها و ناکارآمدهایی در مفصل لگن دچار می شود که در صورت عدم درمان مشکلات متعددی برای بیمار ایجاد می شود.

فرسوده شدن مفصل مصنوعی، لقی یا شل شدن پروتز، دررفتگی مفصل مصنوعی از مهم ترین دلایلی است که در پی آن بیمار نیاز به جراحی تعویض مجدد مفصل لگن و ران پیدا می کند زیرا مورادی که نامبرده شد عملکرد طبیعی مفصل لگن را تحت تاثیر قرار می دهد.

عفونت بعد از عمل تعویض مفصل زانو از شایع ترین و در عین حال خطرناکترین عوارض جراحی است که با تشخیص به موقع و درمان مناسب می توان این عارضه را به طور کامل ریشه کردن است.

اکثر جراحی های تعویض مفصل لگن با درصد بالایی از موفقیت همراه هستند و بیمار پس از جراحی باید نکات مراقبتی لازم را به طور کامل انجام دهد و متاسفانه این مراقبت ها تحت عنوان محدودیت های پس از جراحی شناخته شده اند.

در برخی موارد پس از جراحی تعویض مفصل همچنان درد باقی مانده که در این مقاله به علت درد بعد از تعویض مفصل زانو می پردازیم.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس