درمان دررفتگی لگن بسته به سن و شرایط جسمانی بیمار متفاوت است و عموما به کمک روش هایی همچون جااندازی، فیزیوتراپی و جراحی درمان می شود. هر چقدر درمان دررفتگی لگن سریعتر آغاز شود با روش ساده تری می توان آن را معالجه کرد.

به جابه جا شدن هر یک از استخوان های لگن را دررفتگی می گویند؛ درمان این نوع دررفتگی لگن در بزرگسالان به دو روش جراحی و غیرجراحی صورت می گیرد که در ادامه مقاله به طور مفصل به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

دررفتگی مفصل زمانی رخ می دهد که در اثر وارد شدن ضربه به مفصل، عناصر نگهدارنده مفصل آسیب دیده و سر استخوان از محل اصلی خود خارج شود.

دررفتگی کتف یا دررفتگی شانه زمانی ایجاد می شود که قسمت گوی مانند استخوان بالایی بازو در اثر وارد شدن نیروی شدید به شانه به طور کامل از جای اصلی خود در کاسه شانه خارج شود. در صورتی که مشکوک به درفتگی شانه هستید پیشنهاد می کنم در اسرع وقت به یک پزشک ارتوپد حاذق مراجعه کنید زیرا تا زمانی که شانه به محل اصلی خود بازنگردد؛ نمی توان دست و بازو را حرکت داد.

درد شدید در ناحیه زانو، متورم شدن زانو، صدا دادن زانو در هنگام رفتن و... از جمله شایع ترین علائم دررفتگی زانو است که به دلیل ناپایداری و آسیب دیدگی رباط ها رخ می دهد.برای اینکه بدانید دررفتگی زانو چه علائمی دارد؟ شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با علائم و نشانه های این عارضه آشنا شوید.

دررفتگی مفصل زانو از مواردی است که به ندرت اتفاق می افتد. اما با این وجود یک مشکل جدی به شمار می رود و باید نسبت به درمان آن اقدام کرد.

دررفتگی مفصل لگن از شایع ترین عوارض تصادفات رانندگی به شمار می رود و باید به صورت اورژانسی نیز تحت درمان قرار بگیرد تا از بروز آسیب های دیگر پیشگیری شود.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس