متورم شدن مفصل لگن، دردناک شدن به لمس، رنگ پریدگی و شنیده شدن صداهای غیرطبیعی از مفصل لگن از شایع ترین علائم ترک خوردن استخوان لگن هستند که در این مقاله سعی داریم به این نوع آسیب دیدگی و راه های درمان آن بپردازیم.

حفره استابولوم یک سطح مقعر در استخوان لگن است که سر استخوان ران در این ناحیه با لگن مفصل تشکیل می دهد؛ به شکستگی این ناحیه از لگن، شکستگی حفره استابولوم می گویند.

شکستگی و آسیب دیدگی لگن یک فوریت پزشکی است؛ درمان شکستگی لگن به شدت و محل دقیق شکستگی بستگی دارد که در اغلب موارد با فیزیوتراپی، ورزش، جراحی و توانبخشی بعد از جراحی به طور کامل درمان می شود.

شکستگی زانو شایع ترین حادثه ارتوپدی است که بیشتر در اثر وارد شدن ضربه مستقیم به زانو و در اثر حوادثی همچون تصادفات رانندگی و زمین خوردن رخ می دهد. در این مقاله به مهم ترین دلایل و علت و راه های درمان شکستگی زانو پرداخته ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

شکستگی مچ پا در صورتی که به درستی مورد مداوا و درمان قرار نگیرد می تواند عوارض جدی را برای شخص بوجود بیاورد. از این رو برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با ویژگی ها و علائم این عارضه بیشتر آشنا شوید.

عفونت استخوان بعد از شکستگی از شایع ترین عوارض شکستگی استخوان است که بیشتر در افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند رخ می دهد. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با شناسایی علائم و مشخصات این عارضه بتوانید به راحتی از این مشکل پیشگیری کنید.

زمین گیر شدن بیمار، ابتلا به آرتروز و سیاه شدن سر استخوان ران، عفونت مفصل لگن از شایع ترین عوارض شکستگی لگن است که محدودیت ها و مشکلات متعددی را برای بیمار به همراه می آورد.

شکستگی مفصل هیپ دسته ای از شکستگی است که در قسمت بالایی استخوان ران اتفاق می افتد و اصلی ترین علت آن ضعف استخوان ها در سالمندان می باشد.

جوش نخوردن شکستگی استخوان حالتی است که در آن استخوان شکسته شده در مرحله تشکیل جای زخم باقی می ماند و پیوند بین بخش های شکسته شده تبدیل به استخوان محکم نمی شود.

شکستگی مچ دست از شایع ترین شکستگی های استخوان است که بیشتر در افراد مسن و اشخاصی که مبتلا به پوکی استخوان هستند رخ می دهد. این شکستگی زمان رخ می دهد که به دلیل وارد شدن فشار بیش حد به مچ دست یکی از استخوان های مچ یا قسمت انتهایی ساعد بشکند. در این مقاله شما را با علائم، علت ها و راه های درمان شکستگی مچ دست آشنا خواهیم کرد.

راه رفتن بعد از عمل تعویض مفصل لگن نیاز به یکسری آموزش ها و رعایت برخی نکات دارد که ما در این مقاله به طور مفصل به بررسی آن می پردازیم. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به تازگی تحت جراحی تعویض مفصل لگن قرار گرفته اید پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.

شکستگی لگن یکی از شدیدترین و دردناکترین شکستگی هایی است که ممکن است در ناحیه لگن رخ دهد؛ بهبودی این نوع شکستگی آن هم در افراد مسن کمی زمان بر است و نیاز به صبر و تحمل بسیاری دارد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس