درد اغلب موارد درمان پا درد سالمندان با روش های خانگی و ساده بهبود می یابد و نیازی به انجام اقدامات جدی نیست. اما در صورتی که درد پا به کمک روش های خانگی تسکین نیابد در این صورت باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه نماید تا پزشک ارتوپد بسته به شرایط بیمار از بهترین روش درمانی استفاده کند.

شکستگی پا یکی از ناگوارترین اتفاقی است که می تواند برای یک فرد بیفتد؛ علائم این نوع شکستگی پا بسته به محل و شدت شکستگی متفاوت است که ما در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم.

دردهای شبانه پا نوع خاصی از پا درد هستند که می توانند نشان دهنده یک مشکل جدی در عضله، استخوان یا مفصل اندام پا باشد. دانستن علت درد پا در شب بسیار مهم است زیرا اینگونه درد ها علاوه بر درد و ناراحتی آرامش بیمار را نیز مختل می کنند.

شایع ترین علت لنگیدن پا در بزرگسالان و کودکان به دلیل وجود مشکلاتی در اندام های حرکتی است که در صورت مشاهده آن حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمود.

فشار عصبی، کم آبی، آسیب دیدن عضلات و ... از شایع ترین دلایل گرفتگی عضلات است که به دنبال انقباض غیرارادی ماهیچه های عضلات تشکیل می شود.

درد عضلانی یکی از دردهای رنج آور و دردناکی است که امروزه بسیاری از افراد را بخاطر زندگی شلوغ و پرمشغله درگیر کرده است. اما در برخی مواقع ممکن است به نقطه ای برسید که این دردها به کمک درمان های خانگی به راحتی از بین نرود از این رو در این مقاله سعی داریم با معرفی دلایل و بهترین روش های درمانی دردهای عضلانی شما را با این بیماری بیشتر آشنا کنیم.

نقرس یک نوع آرتریت است که با دردها و تورم شدیدی در مفصل های بدن همراه است و به دنبال تجمع و رسوب اسید اوریک در مفصل ایجاد میشود.

ضعیف بودن عضلات، استفاده از کفش های نامناسب، وجود ناهنجاری آناتومیکی از شایع ترین دلایل و علت درد ساق پا است که بیشتر در ناحیه استخوان جلوی قسمت پایینی پا مشاهده می شود. البته درد ساق می تواند علل بسیاری داشته باشد که در این مقاله سعی داریم شما را با علت های این عارضه آشنا کنم.

عموما علت درد ران پا بر اثر اختلالاتی در مفصل ران، لگن، کمر و مشکلات عصبی است که این درد عموما در ناحیه کشاله ران احساس می شود. درد ران از شایع ترین درد های عضلانی است که همه ما کم و بیش برای یکبار هم که شده آن را تجربه کرده ایم. برای آگاهی از دلایل و علت های درد ران پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهیم در این مقاله به طور مفصل به بررسی دلایل بوجود آورنده این درد صحبت کرده ایم.

ورم پا بعد از جراحی تعویض مفصل زانو یکی از عوارض شایع این جراحی بوده که در این مقاله به آن می پردازیم.

علت درد ساق پا هنگام خواب می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که هر کدام روش درمان مخصوص به خود را نیز دارند. با خواندن این مقاله شما ر ا با علت های درد ساق پا در هنگام خواب و روش های درمان آن آشنا می کنیم.

درد ساق پا یکی از عوارضی است که شیوع بسیاری در افراد مخصوصا ورزشکاران دارد. این درد ممکن است در هنگام پیاده روی نیز بروز کند و فرد را با مشکلات بسیاری روبه رو سازد .

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس