درمان آرتروز زانو با زانوبندزانو

درمان آرتروز زانو با زانوبند

اگر آرتروز  دارید، ممکن است با درد، سفتی و انعطاف پذیری کم ناشی از کشیده شدن استخوان ها به یکدیگر آشنا باشید. و شایع ترین جایی که علائم شما در آن ظاهر می شود زانوهای شما هستند.

داروها، ورزش و سایر روش های درمانی ممکن است کمک کننده باشند. گزینه دیگر می تواند استفاده از زانوبند برای کاهش فشار روی مفاصل شما باشد.

مزایای بریس ها

تحقیقات مشخص نکرده که آیا زانوبندها می توانند برای افراد مبتلا به آرتروز زانو تفاوت ایجاد کنند یا خیر. برخی از افراد بهبودی در درد و تحرک را مشاهده کرده در حالی که دیگران تغییری را احساس نمی کنند.

استئوآرتریت معمولاً یک طرف زانوی شما را بیشتر از طرف دیگر تحت تأثیر قرار می دهد. بریس‌ها ممکن است فشار را در بخشی از زانوی شما که بیشتر تحت تأثیر ساییدگی است کاهش دهند و به شما کمک کنند راحت‌تر بایستید و حرکت کنید.

همچنین می توانند کمک کنند:

زانوی خود را تراز کنید. یک بریس که زانوی شما را صاف نگه می‌دارد، وزن را از داخل زانوی شما (که به زانوی دیگر نزدیک‌تر است) دور کرده و آن را حمایت می‌کند.

تسکین درد. اگر آرتروز زیر کاسه زانو دارید، یک بریس با بریدگی می تواند به نگه داشتن استخوان در جای خود و تسکین دردتان کمک کند. همچنین می تواند ورزش را برای شما قابل تحمل تر کند تا بتوانید عضلات اطراف زانوهای خود را تقویت کنید.

فرصت دادن به رباط ها برای بهبودی. برخی از بریس‌ها زانوی شما را در جای خود قفل می کنند یا پس از آسیب یا جراحی به آن اجازه خم شدن و بهبودی می‌دهند.

حتما مطالعه کنید : ده حرکت ورزشی موثر برای درمان آرتروز زانو

خطرات استفاده از بریس ها

استفاده از زانوبند معمولاً بی خطر است. ممکن است در ابتدا ناراحت کننده، گرم و سنگین باشد. مشکلات احتمالی عبارتند از:

تورم و تحریک. اگر زانوبند شما خوب قرار نگیرد، ممکن است پوست شما را تحریک کند و باعث تورم زانویتان شود.

سفتی و سختی. استفاده از بریس می تواند شما را از قرار دادن وزن بر روی زانو که می تواند منجر به سفتی مفصل شود، باز دارد.


بستن زانوبند

پزشک ممکن است شما را نزد یک متخصص اورتز یا همان متخصص ارتوپدی فنی بفرستد، متخصصی که بریس ها و آتل های مختلف را برای افراد مبتلا به مشکلات استخوان، مفاصل، عضله و رباط ساخته و برایشان جایگذاری میکند. پزشک یا ارتوتیست شما به شما می گوید که چه زمانی باید زانوبند خود را ببندید و به شما نشان می دهد که چگونه آن را بپوشید و درآورید. می توانید آن را همیشه یا فقط در زمان فعالیت بپوشید.

در طول ویزیت ، ارتوتیست زانوی شما را بررسی کرده، اندازه‌گیری می‌کند و از شما می‌خواهد چند قدم راه بروید تا ببیند عملکرد زانوی شما چگونه است. همچنین می توانید در خصوص موارد زیر صحبت کنید:

 • علائم آرتروز شما
 • اهداف فعالیت شما
 • مزایا و معایب یک بریس سفارشی در برابر بریس های موجود در بازار
 • طرح های مختلف بریس ها
 • بعد از اینکه آنها را امتحان کردید، با کدام مدل حس بهتری دارید؟

حتما مطالعه کنید : علائم آرتروز زانو در جوانی

انواع زانوبند

اگر ارتوتیست شما یک زانوبند آماده به اندازه شما دارد، می توانید فورا آن را با خود به خانه ببرید. اگر نه، آنها باید یک بریس سفارشی را فقط برای شما بسازند که ممکن است چند هفته طول بکشد.

بسته به شدت درد زانو و محل آرتروز شما (زیر کاسه زانو، بیرون یا داخل پا)، انواع مختلفی از زانوبند وجود دارند:

بریس پارچه ای. این رایج ترین نوع بریس برای درد یا سفتی خفیف زانو است. به شما کمک می کند و پای شما را فشرده می کند، که می تواند تورم را کاهش داده و مفصل زانو را گرم کند.

وب بریس. در حالی که بریس پارچه ای زانو را حمایت کلی می کند ، شبکه سیلیکونی روی یک وب بریس در زمان هایی که زانوی خود را خم و صاف می کنید در قسمت های خاصی سفت می شود.

بریس کاهنده فشار. این بریس دارای نوارهای فلزی است که دور ران و ساق پا پیچیده شده و به یک میله لولایی متصل می شود. این بریس یک فریم قابل تنظیم ایجاد می کند که به شما کمک می کند فشار را از روی زانوی خود انتقال دهید.

قیمت زانوبندها 10 تا 1000 دلار است. می توانید یک بریس پارچه ای را از داروخانه، فروشگاه لوازم پزشکی یا از طریق اینترنت خریداری کنید. بریس های سفارشی گران ترین هستند. اگر بیمه درمانی دارید، بررسی کنید که آیا بیمه شما آنها را پوشش می دهد یا خیر.

حتما مطالعه کنید : پی آر پی چیست و چطور به درمان آرتروز زانو کمک می کند


منبع محتوا : webmd

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید
  دکتر سید علیرضا امین جواهری
  شماره تماس